Ucuz Kültür Turları

Ucuz Kültür Turları

Yıl içinde otelde kalmak yerine bol hareketli, bol çeşitli tatil yapmak ve tek bir tatil yerine birkaç tane tatile çıkmak için harika bir seçeneğiniz var: ucuz tatil turları. Yılda bir veya iki hafta lüks 5 yıldızlı oteller de güzel bir tatil seçeneği. Ama izninizi ve bütçenizi ancak ayarlayabileceksiniz belki de. Oysa ki kültür turları birçok yeri bir arada oldukça ekonomik bir şekilde görmenizi sağlar. Günübirlik turlar veya haftasonu turları izin almanızı gerektirmez, üç dört günlük turlarda birkaç gün izin almanız yeter. Böylece yılda birkaç kez kültür turlarına katılabilirsiniz.

Kültür turları belirli bir süre içinde (bir günden bir haftaya) belli bir bölgeyi bütün doğal güzellikleri, bütün tarihi eserleri, oraya has bütün kültür özellikleri, özel yemekleri ve ürünleri dahil bütün ayrıntılarıyla gezdirmeyi amaçlar. Otellerden restoranlara her şey tatil şirketleri tarafından önceden ayarlanır. Böylece size sadece programın tadını çıkartmak kalır. “Kendim gezmeyi daha çok severim” deseniz bile tek başınıza bazı ayrıntıları kaçırabileceğiniz veya her yere yetişemeyeceğiniz için kültür turlarından da epey keyif alabilirsiniz.

Ucuz Yurtiçi Turlar

Kültür turizmi deyince dünyanın herhangi bir yerine yapılan kültür turlarını düşünebiliriz. Bir Roma turu veya Atina turu da kültür turudur. Ama yurtdışı turları vizesiz bile olsa pasaportun yanı sıra farklı işlemler gerektirir ve çoğunlukla uçakla ulaşım sağlanır. Dolayısıyla fiyat yükselebilir. O yüzden ucuz kültür turları deyince akla genelde yurtiçi turlar gelir. Elbette seçeneklerinizin kısıtlandığını düşünmeyin. Türkiye’nin her bölgesinde gezilip görülecek yerler çok.

Ucuz Yurtiçi TurlarEge Bölgesi’nde Selçuk, Efes, Şirince, Kuşadası, Çeşme, Bodrum, Fethiye, Datça; Akdeniz Bölgesi’nde Kaş, Kekova, Kalkan, Belek, Kemer, Side; Marmara Bölgesi’nde Bozcaada, Edirne, İğneada, Kaz Dağları; İç Anadolu Bölgesi’nde Eskişehir, Kütahya, Beypazarı; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Mardin, Diyarbakır; Karadeniz Bölgesi’nde Abant, Yedi Göller, Safranbolu, Trabzon, Rize, Artvin; Doğu Anadolu’da Ağrı, Van Gölü, Erzurum kültür turlarının uğrak noktalarındandır.

Kültür turları ismini tek bir yerden de alabilir, bölgenin günümüzdeki veya eski çağlardaki isminden de. Örneğin, Abant Yedi Göller turu direkt gezilecek bölgenin ismini taşır. Ege Akdeniz turu, GAP turu, Karadeniz turu bölgelerin günümüzdeki adını taşır. Likya turu, Karya turu, İyonya turu, Pamfilya turu, Kapadokya turu gibi turlar da bu bölgelerin antik çağlardaki isimlerinden ilham alır ve o uygarlıkların izleri üstünden planlanmış programlara sahiptir.

Bu kadar güzelliği, bu kadar avantajı göz önünde bulundurunca, bütün kültür turları aslına bakarsanız ucuz kültür turları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir