Şeker Bayramı Kültür Turları

Şeker Bayramı Turları

Şeker Bayramı turları Şeker Bayramı, yani Ramazan Bayramı tatilinde katılabileceğiniz ve zevkli vakit geçirebileceğiniz kültür turlarıdır.

Şeker Bayramı Kültür TurlarıŞeker Bayramı bu yıl yaz aylarına denk geliyor. Her sene on gün geri gittiği için birkaç yıl daha yaz aylarında kutlama fırsatı bulacağız. Özellikle çalışan kişiler için müjdeli haber. Sevdiklerinizle hem bayram kutlayıp hem tatil yapabileceksiniz. Şeker Bayramı üç gün ama izin alarak haftayı birleştirebilen şanslılardansanız daha uzun süreli bir tatil yapabilirsiniz.

İşte üç günden bir haftaya kadar Şeker Bayramı kültür turları önerileri:

Şeker Bayramı Kültür Turları

Şeker Bayramı Kapadokya turu: Kapadokya yakın mesafesiyle hafta sonunda bile ziyaret edebileceğiniz bir yer. Ama öylesi nispeten hızlı bir tur ve bazı yerleri görmek mümkün olmuyor. Şeker bayramında üç dört günlük bir turla Ürgüp Göreme bölgesinde peri bacalarını ve buralardaki eski yerleşimleri, Avanos’u ve çömleklerini (ve şaraplarını), Üç Güzeller Vadisi, Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi’ni görmeniz mümkün. Gökyüzündeki sıcak hava balonlarının görüntüsü de çok etkileyici.

Şeker Bayramı İyonya turu: İyonya, eski çağlarda İzmir, yani Smyrna ve yakınlarında kurulmuş uygarlıktı. İyonya turu tam bir tatil turu aslında. İzmir’i gezdikten sonra Çeşme’ye ve ardından Kuşadası’na gidebilirsiniz. Selçuk ilçesinde Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü duraklarınız arasında olacak. Şirince’nin güzel meyve şaraplarından tatmayı ihmal etmeyin. Pamukkale travertenleri ve Hieropolis Antik Kenti de bu tur kapsamında.

Ramazan Bayramı Kültür TurlarıŞeker Bayramı Misya turu: Misya antik çağlarda Balıkesir bölgesine kurulan uygarlıktır. Turun durakları arasında Ayvalık, Cunda Adası, Bozcaada, Truva Antik Kenti ve Çanakkale Şehitliği bulunur. Ayvalık tekne turunda birçok güzel koyu görme fırsatı elde edebilirsiniz.

Şeker Bayramı Likya turu: Likya Fethiye’den başlayıp Kaş’a kadar devam eden uygarlıktı. Likya turlarında vaktinize göre uzun tura ya da kısa tura katılabilirsiniz. Likya turları hem kültür turları hem tatil turları. Uzun turda beşi bulan tekne turları ile bölgeyi denizden de keşfetme şansınız olacak. Gökova Körfezi, Sedir Adası’ndaki Kleopatra Plajı, Dalyan’daki kaya mezarları, Kaputaş Plajı, Kekova batık şehri, Ölüdeniz ve Saklıkent göreceğiniz yerlerden.

Şeker Bayramı Karya turu: Karya uygarlığının kurulduğu bölge günümüzün Marmaris ve Datça’sını kapsar. Saklı cennetlere benzeyen koylar ve bükler ile görebileceğiniz büyülü bir güzergahı gezeceksiniz.

Şeker Bayramı Bodrum turu: Bu turda Egenin güzel Bodrum’unun ve koylarının yanı sıra Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Şirince Köyü, Bafa Gölü Milli Parkı, Çeşme ve İzmir’i de görebileceksiniz.

Şeker Bayramı Karadeniz turu: Yemyeşil doğasıyla sizi kucaklayacak Karadeniz turunda Amasya, Giresun, Trabzon, Ayasofya Müzesi, Sürmene, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Ayder Yaylası ve uzun turlarda Batum duraklarınızdan sadece birkaçı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir