Karadeniz Kültür Turları

Kültür Turları Fiyatları

Kültür turları fiyatları turun süresine ve mesafesine göre değişir. Türkiye’nin dört bir yanı doğal güzelliklerle ve tarihi eserlerle dolu olduğu için kültür turları seçenekleriniz çok. Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi. Hepsinde gezip görmeniz gereken o kadar yer var ki… Tek başınıza kaçını ziyaret edebileceksiniz? İşte bu noktada kültür turları imdadınıza yetişiyor.

Ucuz Kültür Turları

Kapadokya TuruKültür turları çok çeşitli olduğu için içinizi ferah tutun. Ucuz kültür turları bulmanız hiç zor değil. Yeter ki nereyi gezmek istediğinizi, ne kadar vakit ve bütçe ayırabileceğinizi hesaba katın. Günübirlik turlar ve haftasonu turları olduğu gibi bir haftalık kültür turları da var. Günübirlik turlar genelde Eskişehir Odunpazarı Turu, Bolu Abant Turu, Yedi Göller Turu olur. Haftasonu turları genelde Beypazarı Göynük Turu, Marmara Turu, Trilya Turu, Kapadokya Turu olur. Kısa süreli, üç dört günlük turlar Batı Karadeniz Turu, İyonya Turu, Frigya turu, Misya Turu olur. Beş gün veya daha uzun süreli turlar Karya Turu, Likya Turu, Uzun Karadeniz Turu, GAP Turu, Pamfilya Turu, Bodrum Turu, Ege Akdeniz Turu olur. Uzun Karadeniz turunun süresi uçakla Trabzon’dan başlanıp kısaltılabiliyor.

Kültür turlarından hangisini seçeceğini bilemeyenlere birkaç öneride bulunalım…

Gezmek isteyenlere:

  • Eskişehir Odunpazarı turu

Günübirlik veya haftasonu seçeneklerini bulabileceğiniz bu turda, restore edilmiş Odunpazarı evlerini, yapay plaja ve adaya sahip olan Kent Park’ı ve ulaşımın buharlı lokomotifle sağlandığı Sazova Bilim ve Kültür Parkı’nı görebilirsiniz.

  • Kapadokya turu

Doğanın yıllar yılı şekillendirdiği peri bacaları, Derinkuyu Yeraltı Şehrini ve Ihlara Vadisi göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı… Avanos çömlekleri ve şaraplarının ününe bir de siz şahit olun.

  • GAP turu

Nemrut Dağı’ndaki eserleri gördükten sonra efsanevi günbatımını veya gündoğumunu seyredebilirsiniz. Hasankeyf yok olmadan önce görme şansı elde edebilirsiniz. Şanlıurfa, Mardin, Gaziantep ziyaret edeceğiniz şehirler arasında.

Doğa sevenlere:

  • Karadeniz turu

Amasya’dan Giresun’a Trabzon’a, Rize’ye ve Artvin’e kadar tüm Karadeniz’i boydan boya gezerek yemyeşil doğasına hayran kalacak ve en zorlu yerlere yapılmış tarihi eserlere hayret edeceksiniz.

  • Abant Yedi Göller turu

Abant Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde yemek yiyebilir, yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz. Doğa harikası Yedi Göller’de yedi gölün her birine aşık olmadan dönmeyeceksiniz.

Denize doyamayanlara:

  • Likya turu

Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar sürecek keyifli yolculuğunuzda İztuzu Plajı’ndan Kaputaj Plajı’na, akvaryum gibi koylardan Kekova’nın tarih kokan turkuvaz sularına kadar birçok yerde denize girme fırsatı elde edeceksiniz.

Her mevsim kültür turları mevsimi!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir