Kültür Turları Erken Rezervasyon

Kültür Turları Erken Rezervasyon

Zaten ekonomik olan kültür turları erken rezervasyon döneminde sunduğu fırsatlarla kültür turlarına katılmak isteyenleri ve defalarca katılmaya doyamayanları sevindirmeye devam ediyor.

Kültür Turları Erken RezervasyonKültür turları ne demek? Kültür turları sadece birkaç gün içinde, seçilen bir bölgenin doğal güzelliklerinin ve tarihi eserlerinin en ince ayrıntısına kadar gezilmesini, kültürüyle sanat eserlerinin ve yöreye has lezzetlerin yakından tanınmasını amaçlar. Bu tura ulaşım dahildir ve genelde üç ya da dört yıldızlı otellerde konaklanır. Böylece fiyatlar çok uygun olur. Kültür turları genelde birkaç günlüktür ama gezilen bölgeye göre süre değişebilir. Eskişehir turu bir iki gün olabilirken Akdeniz turu ve Karadeniz turu bir haftayı bulur.

Tatil yapmak isteyenler kültür turlarını tercih edebilir mi? Elbette. Hatta hareketi sevenler ve bir kerede birçok yeri görmek isteyenler kültür turlarının bağımlısı bile olabilir. Kültür turları hafta sonu için veya üç dört günlük minik tatil imkanı da tanır, bir haftalık dört dörtlük bir tatil imkanı da. Her şey sizin nasıl bir tatil istediğinize ve ne kadar süre ayırabildiğinize bağlı. Tatilde ille de deniz diyenlerdenseniz Ege Akdeniz turları sizi gayet mutlu edecektir. Bir hafta boyunca 5 tekne turu dahil bol denizli, koylu, adalı bir tur kimi mutlu etmez gerçi…

Ucuz Kültür Turları

Ucuz kültür turları derken biraz göreceli elbette. Kültür turları zaten ekonomik fiyatlar sunar. Fiyatlar turun süresine, mesafesine, kaç gece konaklayacağınıza göre de değişiklik gösterir. Beypazarı-Göynük turu, Marmara Üçlemesi turu, Trilya turu, Eskişehir turu, Kapadokya turu veya Batı Karadeniz turu size en fazla 200 TL’ye mal olur. 500 TL’ye kadar da birçok tur seçeneğiniz var. Örneğin, kısa Ege Akdeniz turları. Kültür turlarının en uzunu bile 800 TL’yi geçmeyecektir. Bir tek GAP turları 900 TL’ye yaklaşabilir. Bir otelde bir hafta kalınca ve otobüs ya da uçak ulaşımını da katınca 1000 TL’den aşağı bir tatil yapamayacağınızı hesaba katarsanız kültür turları doğası itibarıyla zaten “ucuz”.

Ucuz Kültür TurlarıKültür turları nerelere var? Türkiye’de aklınıza gelebilecek hemen her yere kültür turları düzenleniyor artık. Marmara’da Tekirdağ, Edirne, İğneada, Çanakkale, Assos, Truva, Bozcaada, Gökçeada; Ege’nin kıyıları, Bodrum, Fethiye, Muğla, Kaz Dağları; Akdeniz’in kıyıları, Antalya’da Kaş, Kalkan, Kekova, Kemer, Side, Alanya, daha güneyde Mersin ve Hatay-İskenderun; Batı Karadeniz Bölgesi ve Doğu Karadeniz Bölgesi, Artvin’e hatta Batum’a kadar; Eskişehir, Kütahya, Hititlerin izlerini taşıyan diğer iller, Beypazarı; Güneydoğu Anadolu’da Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır; Doğu Anadolu’da da Erzurum, Van, Ağrı… En popüler turlarsa Akdeniz turları, Batı Karadeniz turları, uzun Karadeniz turları, GAP turları, Eskişehir turları ve Kapadokya turları.

Türkiye’nin her yerinden doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler fışkırdığı için seçeneğiniz çok. Kültür turları erken rezervasyon döneminin benzersiz fırsatlarını kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir