haftasonu-turlari

Hafta Sonları Gidilecek En Güzel Kültür Turları

Takvimlerimiz artık sonbaharı gösterdiğine göre hafta sonu tatillerinde denize dair yapılan tüm planları bir sonraki yaza kadar rafa kaldırmamız gerekiyor demektir, tabi dünya üzerinde hala yazı yaşayan tropik bölgelere kaçamak yapmak gibi bir niyetiniz yoksa…

Artık sonbahara yakışan kısa kaçamakların zamanı, artık sonbaharın renklerini doya doya yaşama zamanı… Peki sorarız size sevgili okur, sonbahar en güzel nasıl yaşanır? Evet şakır şakır yağmur yağarken çay, kitap ve battaniye eşliğinde evde miskinlik yapmak da bir seçenek ama biz onu değil evde oturmadan doğanın tadına varmayı tercih ediyoruz… Gözümüz yeşile alışmışken birden sararıveren yapraklara selam vermek, doğanın değişimine tanıklık etmek ve cennet ülkemizde görülmeyi bekleyen yerleri keşfetmek istiyoruz… Yani biz aslında sonbaharı kültür turları ile dolu dolu yaşamak istiyoruz.

bursa-kultur-turlari

Karadeniz, Ege ve Akdeniz turlarından, Sapanca, Maşukiye, Abant turlarına, Kapadokya turlarından Güney Doğu Anadolu turlarına kadar geniş bir yelpazeye sahip olan kültür turları haftasonu gidebileceğiniz turlar arasında… Tamam belki yakın bölgelerden ötesi için hafta sonu tatilinden biraz daha fazlası gerekebilir ama Sapanca, Maşukiye, Abant, Yedi Göller, Bursa, Cumalıkızık gibi yerlere haftasonu turları ile gayet rahat bir şekilde gitmek mümkün.

Bu geziler esnasında ülkemizin pek çok yerini keşfedebilir, yeni lezzetler tatma imkanı bulabilir, birbirinden güzel fotoğraf karelerine imza atabilir, gittiğiniz yerlerdeki bölge halkıyla sıcak muhabbetler kurabilir, aynı turda olduğunuz kişiler arasından yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Karadeniz turlarında yeşile doyar, Ege ve Akdeniz turlarında maviye bürünür, antik kentler keşfedersiniz. Güney Doğu Anadolu turlarıyla ise ülkemizin diğer zenginliklerini yakından tanıyabilirsiniz.

haftasonu-gezileri

Zaten iş temposundan, büyük şehrin trafiğinden, gürültüsünden, kalabalığından, havasından fazlasıyla yorulmuşken bu turlar hafta sonu tatilleri için biçilmiş kaftan oluyor desek abartmış olmayız. İki günlüğüne de olsa monoton yaşamdan uzaklaşmak, yeni yerler keşfetmek, kafa dağıtmak, derdi stresi evde bırakmak kime iyi gelmez ki!? Üstelik bu kültür turları sandığınız gibi pahalı falan da olmuyor. Her bütçeye göre farklı farklı destinasyonlar mevcut. Tur programına göre değişmekle beraber genelde tur ücretlerine sabah kahvaltısı ile öğle yemeği ve güzergahınızda varsa ören yerlerine giriş ücretleri de dahil oluyor zaten. Bunun dışında siz birkaç atıştırmalık ve hediyelik almak istemezseniz cebinizden para çıkmıyor.

Eğer siz de bu sonbaharı dolu dolu geçirmek isterseniz, hemen kültür turları için araştırmalara başlamanızı tavsiye ederiz. Önce yakın bölgelerden başlayın, daha sonra Anadolu’ya da açılabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir