günübirlik eskişehir turu

Günübirlik Kültür Turları

Dünyayı keşfetmek bu kadar heyecanlıyken, yaşadığımız toprakları ilk defa görmek nasıl bir duygu olabilirdi acaba? Yüzyıllar boyunca en büyük uygarlıklara, imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan Anadolu; tarihi yapıları, kültürleri, dini – etnik çeşitliliği, sanatı ve doğal güzellikleriyle göze çarpmaktadır. Tatili sadece deniz-kum-güneş üçlüsünden ibaret olarak görmeyen, tarihi ve kültürleri merak eden misafirler içinse, pek çok kültür turu düzenlenmektedir. İnsanlığı beşiği olan Anadolu’da, gezilecek ve görülecek pek çok yer bulunmakta… İster yakın, ister uzak hepsi görülmeye değer.

günübirlik abant turu

Peki kültür turu ne işe yarar ya da bize ne fayda sağlar derseniz, yanıtı çok kolay. Kültür turları genel olarak belirli bir yere ya da yerlere giderek; o bölgenin tarihi dokusunu, doğal güzelliklerini, kültürünü, mimarisini, sanatını ve alışkanlıklarını tanıtmak amacını taşır. Bu tur çeşidi, genellikle yakın bölgelere yapılmaktadır. Hafta sonu ya da bir gün ayrılması yeterli olan bu tur çeşidine; ister ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz. Çünkü pek çok keyifli anların yaşandığı Günübirlik turlar; sizi yormadan, keyifle geçireceğiniz bir tatile olanak sağlar. Bilgi birikimi açısından da oldukça faydalı olan bu turlarda, merak ettiğiniz uygarlıklarının peşinden gidebilirsiniz. Hem daha uygun bir bütçeyle hem de kısa sürede gidilebilen kültür turları, küçük kaçamaklar için oldukça ideal. Muhtemelen yöreye ait konforlu bir otelde kalacak ve yöresel yemeklerin tadına bakacaksınız… Nereye gidilirse gidilsin, misafirperver Türk insanını göreceğiniz bu şehirlerden oldukça memnun ayrılacağınıza eminiz.

günübirlik eskişehir turu

Günübirlik kültür turları hangi bölgelere yapılıyor diye sorarsanız, gelin sıralayalım. Örneğin, Günübirlik Abant Turu, belki de gidilebilecek en güzel kültür turlarından bir tanesidir. Hem şehre oldukça yakın bu turda, Abant’ın yeşil bitki örtüsünü, Abant – Sapanca ve Cennet göllerini, köy pazarını görebilirsiniz. Sadece günübirlik değil, otelde kalabileceğini kültür turları bulunmakta… 4 günlük bir Kapadokya Turu’nda ise; ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olan Kapadokya’nın en güzel yerlerini gezebilirsiniz. Meşhur Peri Bacaları’na girip, daha önce şahit olmadığınız bir güneş doğumunu balonla izleyebilirsiniz… Vadiler, hava müzeleri, göller, pek çok doğal ve kültürel zenginlik sizi beklemekte. Haydi durmayın, bavulunuzu toplayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir