Bolu Abant Turları

Bolu Abant Turları

Bir hafta sonunuzu, hatta bir gününüzü bile ayırmanızın yeterli olacağı Bolu Abant turları size eşsiz doğal cennetler görme fırsatı sağlıyor. Yalnızca dört beş saatlik mesafesiyle yorulmadan suküneti bulma olanağı elde edeceksiniz.

Bolu Abant TurlarıKültür turları oldukça keyifli ve avantajlı bir tatil seçeneğidir. Bir gün ve bir hafta sonundan bir haftaya kadar sürebilen paket tatil programlarıdır aslında. Belirli sürede hedeflenen bölgenin veya kentin bütün tarihi, doğal ve kültürel ayrıntılarını gezip görmeyi hedefler. Ulaşım ve konaklama tur kapsamında olduğu için oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Bolu Abant turları, Eskişehir turları, Beypazarı turları, Batı Karadeniz turları ve Kapadokya turları genelde hafta sonu turları olarak düzenlenir ve yılın herhangi bir zamanı gidebilirsiniz. Ege Akdeniz turları, uzun Karadeniz turları ve GAP turları bir hafta veya 8 gün olabilir ve sadece kültür turları değil kusursuz birer de tatil olurlar.

Bolu TurlarıBolu antik çağlarda önce Hitit krallıklarının bir parçası, sonra Bithynia Krallığı’nın önde gelen kentlerinden biri oldu. Günümüzde muhteşem doğal güzellikleriyle yıl boyu tatilcileri ağırlar. Oldukça kar yağışı görülür. Kara yollarının gelişmesiyle kış turizminin de önde gelen merkezlerinden olmuştur.

Abant Gölü Milli Parkı kartpostal gibi bir manzaraya sahiptir. Heyelan sonucu oluşmuştur ve en derin yeri 18 metredir. Çeşitli bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapar. Abant civarında küçük oteller ve pansiyonlarla kenarlarda restoranlar ve çay bahçeleri bulunur. Abant Gölü’nü seyrederken ruhunuzun dinginleştiğini hissetmemek elde değil.

Abant Turları

Turların büyük çoğunluğu Yedi Gölleri de programa alır. Yedi Göller’deki göller İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Seringöl, Deringöl, Büyükgöl ve Sekizinci Göl olarak sayılan yapay göldür. Bu göllerin hepsinin kendine has özellikleri vardır. Deringöl, adı üzerinde, oldukça derin bir göldür. Nazlıgöl çok durgundur, üstünde yapraklar yüzer, taş attığınızda yapraklar dağılır ve tekrar toplanarak gölün üstünü örtüverirler. Burada birçok bitki ve hayvan türü yaşar. Piknik alanı da vardır. Çadırla konaklamak da mümkündür. Yedi Göller’e giden yol sonbaharda ayrı güzeldir. Yaprakları kuruyan çeşitli ağaçların turuncu, kırmızı, kahverengi ve sarı tonları görülmeye değerdir.

Bolu Abant turu ve başka kültür turlarında yanınıza rahat ayakkabılar ve kullanışlı bir çanta almayı unutmayın. Hava durumunun değişme, yüksek veya ağaçlık bir yere gitme ihtimalinize karşı, çantanızda ceket veya hırka da bulundurun. Abant ve Yedi Göller’den büyüleneceğiniz bu tur size çok iyi gelecek!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir