Bodrum Turu

Bodrum Turu

Bodrum şarkılara, şiirlere, kitaplara konu olmuş, aşk kokan bir şehir. Bodrum ve çevresini gezip görmek sadece bir tatil değil bir hayalin gerçekleşmesi olacak. Bodrum turu ideal bir seçenek.

Bodrum TuruBodrum antik çağlardan beri insanların gözdesi olmuş bir yerleşimdir. Antik çağdaki adı Halikarnassos’tur. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Mausolus Anıtmezarı’na ev sahipliği yapmıştır (ama günümüzde yerinde hiçbir şey yok maalesef). Bu anıtmezar yıkıldıktan sonra mermerleri Hristiyan şovalyeler tarafından Bodrum Kalesi’ni yapmakta kullanılmış. Bodrum Kalesi günümüzde Bodrum’un zengin su altı kalıntılarını barındıran bir müze işlevi görüyor. Bodrum Gümüşlük, Güvercinlik, Yalıkavak, Turgutreis, Bitez, Torba ve Ortakent gibi ünlü beldeleri sınırında bulundurur. Sadece Bodrum merkez değil buralar da önemli ve popüler tatil merkezleridir. Bodrum’un her bir köşesinde farklı bir tarz bekliyor sizi. Bir yerde daha hareketli, hem gündüzü hem gecesi canlı bir tatil, başka bir yerde doğayla iç içe sakin bir tatil yapma şansınız var.

Bodrum Turları

Bodrum OtelleriBodrum turları programına birçok yer dahil. Çoğunlukla bir hafta sürer. Programlar değişebilse de genel hatlarıyla şöyle: Yola çıktıktan sonra Kuşadası’ndan Selçuk’a geçersiniz. Burada Şirince Köyü, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti ve Bafa Gölü’nü görerek Bodrum’a ulaşırsınız. Bodrum Marina’dan Karaada, Meteor Koyu, Tavşanlı Koyu ve Akvaryum Koyu duraklarınız arasında. Halikarnas Balıkçısı gibi Bodrum tutkunu olan Zeki Müren’in evi, Bodrum Kalesi, Gümüşlük, Akyarlar Plajı, Sakar Geçidi, Aşıklar Yolu, Bitez, Aspat, Camel Beach, Dalgıç Koyu, Çeşme, Alaçatı, İzmir, Kordon, Alsancak, Saat Kulesi… Saymakla bitmez. Sonra da eve dönüş.

Bodrum ve çevresini gezmenin ve tanımanın başka bir yolu da mavi yolculuk. Bodrum tekne turları sayesinde birbirinden güzel Bodrum plajları ve koylarını deniz yolundan keşfetme şansına erişebilirsiniz. İster günübirlik turlara çıkın, ister bir hafta on günlük turlara çıkın, keyfinize doyum olmayacak.

Bodrum butik otelleri Bodrum otelleri arasında en bilinenleri. Genelde lacivert denize karşı beyaz binalar olarak karşılarlar sizi. Esasen her biri özel tasarlanmış müstakil otellerdir. Dışı da içi de sizleri rahat ettirmeyi amaçlar. Huzurlu ve mütevazi bir tatil arayanların tercihidir. Genelde oda kahvaltı veya yarım pansiyon konsepti uygulanır. Bodrum merkezde ve beldelerinde de konaklayabilirsiniz. 5 yıldızlı Bodrum otelleri eksiksiz bir tatil için sizi bekliyor. Bodrum balayı otelleri balayı çiftlerinin vazgeçilmez istikameti. Herşey dahil Bodrum otelleri ve ultra herşey dahil Bodrum otelleri lüksten kaçınmak istemeyen ama yiyecek ve içeceğe ekstra masraf yapmaya gönlü olmayan tatilcileri ağırlıyor.

Bodrum tatili her yaştan, her zevkten, her bütçeden insanın rüyalarını süslüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir