Beypazarı Turları

Beypazarı Turu

Hafta sonlarını sakin ve huzurlu bir şekilde değerlendirmek, gezip de yorulmamak isteyenler için biçilmiş kaftan Beypazarı turu

Beypazarı TurlarıKültür turları bir bölgeyi tarihi, doğal ve kültürel en ince ayrıntısına kadar gezmeyi hedefler. Ulaşım ve konaklama da dahil olduğu için oldukça rahat ve ekonomik olurlar. Program önceden bellidir, o yüzden tatilcilerin tek yapması gereken kendilerini akışa bırakmaktır. Batı Karadeniz turları ve Eskişehir gibi hafta sonu turları olabileceği gibi Akdeniz turları, Uzun Karadeniz turları ve GAP turları gibi uzun süreli olan ve eksiksiz bir tatil sunan kültür turları da vardır. Kültür turlarına katılacaklar hareketli bir tatile hazır olmalı. O yüzden rahat ayakkabılar, kullanışlı bir çanta, hava şartlarının değişme ihtimaline karşı ceket veya hırka alın yanınıza. Sonuçta hava bozmasa bile yüksek veya bol ağaçlı yerlerden de geçme ihtimaliniz yüksek.

Beypazarı Turları

Beypazarı turları genelde hafta sonu turları olarak düzenlenir. Sakin ve huzurlu bir atmosferde bütün dert tasa, sıkıntı stresten arınmak için birebirdir. Beypazarı, Safranbolu’daki evlere çok benzer mimariye sahip konaklarıyla dikkat çeker. Bu konaklardan birçoğu otel olarak hizmet verir. Bu tarihi evlerin içinde konaklama fırsatını böylece değerlendirebilirsiniz. Beypazarı yerel ürünleriyle de ünlüdür. Havucu ve havuç lokumu ile oldukça tok tutan Beypazarı kurusu buraya has lezzetlerdir. Ayrıca düzenli olarak kurulan pazarda reçel, turşu ve birçok ürünü de bulmanız mümkün. Beypazarı’nın tarihi de oldukça zengin. Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlıların burada egemenlik kurdukları biliniyor.

Beypazarı TuruBeypazarı turları başka turlarla da birlikte düzenlenebilir. Beypazarı Göynük turu Göynük ve Mudurnu’yu da kapsar. Mudurnu’da Yıldırım Bayezıd Külliyesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, tarihi Mudurnu konaklarından Armutlu Konağı’nı ve Sünnet Gölü’nü, Göynük’te Zafer Kulesi’ni Akşemsettin Türbesi’ni görebilirsiniz. Beypazarı Abant turu Abant Gölü Milli Parkı ve bazen Yedi Göller’i kapsar. Abant Gölü ve çevresinde doğa yağlıboya bir tablodan farksızdır. Burada isterseniz etraftaki yöresel ürün stantlarından alışveriş yapabilirsiniz. Abant Alabalığı diye ayrı bir tür vardır. Yedigöller İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’dür. Yapay göle de Sekizinci Göl denilir. Abant’ta da Yedigöllerde de bir sürü bitki ve hayvan türü yaşar. Şanslıysanız birkaçını kendi gözlerinizle de görebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında kuruyan farklı ağaçların sarı, kahverengi, kırmızı ve turuncu tonları büyüleyicidir.

Beypazarı turu tek başına da etrafıyla birlikte de gidilesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir