Akdeniz Turları

Akdeniz Turları

Akdeniz turları Akdeniz kıyılarını bir hafta gibi bir süre içinde ayrıntılı ve hızlı bir şekilde gezip bir kerede göremeyeceğiniz kadar çok yeri görmenizi sağlar. Ege Akdeniz turları kültür turları olarak tanımlanır. Ulaşım ve tekne turlarının da dahil olduğu Ege Akdeniz turları çok ekonomik fiyatlara beğeninize sunulur.

Kültür turları kısa bir zaman diliminde hedeflenen bölgeyi hızlı ve bütün ayrıntılarıyla gezdirmeyi amaçlayan turlardır. Böylece gittiğiniz bölgenin doğal güzelliklerini, tarihi eserlerini ziyaret etmiş, kültürel özelliklerini, kendine has sanat dallarını ve gıdalarını yerinde tanımış olursunuz. Kültür turları da aslında tatildir ama genelde seri halde duraklara uğrayan, denizle pek alakalı olmayan turlardır. Elbette Akdeniz kültür turları hariç. Bu turlarda hayatınızda hiç olmadığı kadar seri halde farklı yerlerde denize girme şansınız olacak.

Akdeniz turu ile uğrayacağınız duraklar çok. Tatil konusunda ünü sınırları aşan ve otelleri rezervasyon rekorları kıran Antalya’da Toros Dağlarının eteklerindeki Köprülü Kanyon, Köprüçay, yüzlerce hayvan ve bitki türüne ev sahipliği yapan Kurşunlu Milli Parkı ile Kurşunlu Şelalesi’ni görme ve bol bol fotoğraf çekme şansını elde edeceksiniz.

Kalkan sahil yolundan dünyanın en çekici plajı sayılan Kaputaş Plajı’nda denize girebileceksiniz. Kekova tekne turunda Kekova batık kentini ve orada bulunan tertemiz turkuvaz koyları göreceksiniz. Demre’de Noel Baba olarak tanıdığımız St. Nikola Kilisesi’ni gezebileceksiniz. Uzunluğuyla dünya çapında öneme sahip olan Patara Plajı’nda yürüyebilecek ve Patara Antik Kenti’nde dolaşabileceksiniz.

Günübirlik 12 Adalar tekne turu kara yolundan gitmenizin imkanı olmayan tenha adaları ve akvaryum berraklığında koyları keşfetmenizi sağlayacak.

Ege Akdeniz Turu

Akdeniz TuruAkdeniz turları Ege’den de duraklar taşıyor. Ee, Likya bölgesini ayırmak olmaz elbette. Dalyan tekne turuyla Çamur Terminali’ne gidecek, ardından kayalara oyulmuş Likya Kral Mezarlarını geçerek altın kumlarla kaplı olan ve caretta caretta’lara ev sahipliği yapan İztuzu Plajı’na ulaşacaksınız. Gökova tekne turunda yine ilginç adalar ve büyüleyici plajlarda yüzme molaları vereceksiniz. Sualtı faunası ve florası, yani hayvan ve bitki türleri yönünden Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmak Çayı’nda tekne turuna katılacak ve cam gibi suyun altındaki yaşamı hayranlıkla seyredeceksiniz. Bodrum tekne turu sonuncu tekne turumuz olacak ve Bodrum’un meşhur koylarını ziyaret edebileceksiniz.

Başka bir Akdeniz turu da Pamfilya turudur. Bu turda Isparta’nın Eğirdir Gölü’nden başlayıp Karacaören Gölü’nden devam ederek Antalya’da Düden Şelalesi’ne ulaşacaksınız. Kemer’de tekne turuna çıkacak ve Phaselis Antik Kenti’ni göreceksiniz. Kemer’den sonraki durak Alanya. Burada Dim Çayı, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı gibi doğal güzellikleri ve Kale, Kızıl Kule ve Tersane gibi tarihi eserleri görebileceksiniz. Son durağımız Side. Side Antik Tiyatrosu, Apollon ve Athena tapınakları sizi büyüleyecek. Köprülü Kanyon’dan sonra yine bir doğal cennet olan ve birçok canlı türüne ev sahipliği yapan Kurşunlu Milli Parkı ve Kurşunlu Şelalesi’nde unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Antalya turları dopdolu. Bu turlara katılmadan Antalya’yı gördüm demeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir